Strona głównaWiadomościPielgrzymkiNoclegiGastronomiaInne Sklep Kontakt
W tej chwili jesteś w: Strona główna » Diecezje » Siedlecka » Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Obraz Chrystusa Miłosiernego

Obraz Chrystusa Miłosiernego, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Podstawowe Informacje

w niedziele i święta godz.: 7.00 9.00 11.00 12.30 i 17.00  
w dni powszednie godz.: 6.30 7.00 i 18.00
w święta nieobowiązkowe: 6.30 9.30 i 18.00
Niedziela Miłosierdzia Bożego
16 XI- Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia
ks. Jacek Owsianka
ul. Wyszyńskiego 53/55 21-500 Biała Podlaska
(0-83) 344 04 17
dsmb@poczta.fm
http://dsmb.fm.interia.pl/

Przedmiotem kultu w bielskim sanktuarium jest obraz Chrystusa Miłosiernego. Malowidło przedstawia sylwetkę Chrystusa Zbawiciela, który prawą rękę ma uniesioną w geście błogosławieństwa, zaś drugą ma położoną na sercu. Z niego wydobywają się dwie poświaty – czerwona i niebieska. Są to symbole krwi i wody. Portret Chrystusa został stworzony na podstawie wizji, jaką miała siostra Faustyna. W niej objawił się Syn Boży, prosząc by stworzono obraz z Jego wizerunkiem.

Wizerunek Chrystusa Miłosiernego trafił do tutejszej parafii 26 sierpnia 1982 r. Nieco ponad dwa tygodnie później ks. bp Wacław Skomorucha poświęcił obraz.

Kult sanktuaryjny

Zanim zaczęły się przygotowania do budowania kościoła parafialnego w Białej Podlasce szybko zaczął się szerzyć kult Chrystusa Miłosiernego. W drewnianej kapliczce przy ul. Słonecznej 6 wstawiono obraz Miłosierdzia Bożego. Kult ten był ściśle związany z osobą bł. siostry Faustyny, przez co kilka lat później do parafii zostały sprowadzone jej relikwie. Najwięcej wiernych sanktuarium gromadzi w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, wtedy to przypada Święto Miłosierdzia Bożego – dzień odpustu w bielskim sanktuarium. Również 16 listopada w tutejszej parafii jest odpust – Matki Bożej Miłosierdzia.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Budowa kościoła parafialnego rozpoczęła się w 1985 r. Nim do tego doszło, w miejscu, gdzie dziś wznosi się świątynia stała drewniana kapliczka, w której był wystawiony obraz Chrystusa Miłosiernego. Budowa nowej świątyni zakończyła się ponad dziesięć lat później – w 1996 r. Poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. biskup Ordynariusz Jan Wiktor Nowak. Po niespełna dekadzie funkcjonowania parafii i mocnym aktom wiary i modlitwom do patrona świątyni – Jezusa Miłosiernego, 26 grudnia 2003 r. ks. biskup Ordynariusz Zbigniew Kiernikowski podniósł kościół parafialny do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Logowanie

Partnerzy
Wydawnictwo JUTRadio AIN KARIMżywa wiara.plMisyjne DrogiOpiekun KaliszDuch PrawdyEcho KatolickieTezeuszApostołGloria24Od oceanu do oceanuWiara i SwiatłoLubelska pielgrzymkaPoznańska pielgrzymkaPielgrzymka zamojsko-lubaczowska
Polecane strony | Zostań dziennikarzem obywatelskim | Agro–Oaza Ducha w Gospodarstwie Agroturystycznym